Wsparcie

Zły Wsparcie 1 AKS ZŁY to klub niekomercyjny. Dlatego tak ważne są niekomercyjne formy pomocy, którą może zapewnić dosłownie każdy z nas.

Wszystkie dochody z działalności klubu (gdy jakieś dochody zacznie już generować) mają służyć dalszemu rozwojowi naszej inicjatywy lub lokalnych społeczności związanych z klubem. W związku z naszą filozofią pomoc ze strony znacznego sponsora zawsze będzie w tym przypadku tylko częścią finansowego rozwiązania. Na większość bieżących potrzeb klubowych staramy się zapracować sami i w sposób zróżnicowany – to może nawet lepiej, choć na pewno nie łatwiej. Taki model prowadzenia klubu wymaga szukania wielu źródeł dochodów oraz wsparcia zarówno materialnego, jak i niematerialnego.

Przedstawiamy różne sposoby, w jakie możesz wspierać nasz klub, nawet jeśli nie jesteś ani członkiem stowarzyszenia, ani klasycznym sponsorem. Tak naprawdę jednak niewiele trzeba, aby weprzeć nas w sposób bardzo skuteczny i wartościowy!


1. DAROWIZNA
– przede wszystkim możesz raz na jakiś czas zasilić nasz budżet klubowy jakimś przelewem. Jeśli wyrazisz na to zgodę to informację o twoim wkładzie w nasz budżet, nawet skromnym wkładzie, opublikujemy wraz z podziękowaniami – zrobimy to z prawdziwą przyjemnością, bo bardzo doceniamy wszelkie formy szczerego wsparcia. Zapewniamy też transparentny dostęp do naszego budżetu.

2. UMIEJĘTNOŚCI – stale potrzebujemy wsparcia choćby dla działu graficznego, „literackiego” czy IT. Każdy z nas ma jakieś umiejętności, ale dopiero gdy je złączymy, powstaje coś niesamowitego. Rąk do pracy nigdy za wiele, a ty możesz nam pomagać nawet sprzed własnego monitora.

3. TRANSPORT – potrzebujemy tanich lub nieodpłatnych środków przewozu, jak np. autokar dowożący nasze dzielne drużyny na mecze, a czasem furgonetka, by przewieźć sprzęt treningowy… Nawet nieregularna, okazyjna pomoc w tym zakresie może okazać się dla nas ważna.

4. OBIEKTY SPORTOWE – Zły klub jest dobry, ale wciąż może być lepszy, jeśli będzie miał wstęp na siłownię, saunę, basen lub inne formy… poprawiania formy!

5. LOKAL – wesprzyj nas, zapewniając dostęp do infrastruktury. Poza samymi meczami potrzebujemy bezpłatnych miejsc na magazyn, zebrania, konferencje, prezentacje, projekcje i debaty. Wykraczamy poza sport, chcemy być aktywni kulturowo i lokalnie. Chociaż wracając do sportu… zaproszenia na zgrupowanie przedsezonowe raczej nie odrzucimy.

6. KNAJPA – jeśli prowadzisz mniejszy lub większy punkt gastronomiczny, możesz np. wstawić tam nasze benefitowe ZŁE PIWO albo raz na jakiś czas zapewnić po meczu posiłek lub napoje naszym piłkarkom lub piłkarzom. Zwalimy się wtedy do was całą wesołą złą ekipą a nasze szerokie środowisko dowie się o twoim lokalu i pewnie często gęsto tam będzie wracać przy różnych okazjach. A może pomożesz nam podjąć gościa honorowego? Możliwości pomocy jest wiele, trzeba tylko chcieć.

7. DRUK – także my zużywamy papier. Staramy się nie przesadzać, ale jednak: czasem trzeba powielić jakiś plakat meczowy albo reklamujący jakieś wydarzenie kulturalne za którym stoimy, czasem jakąś ulotkę okolicznościową druknąć na mecz, chcemy też wydawać gazetkę stadionową, etc. Więc jeśli masz dostęp do darmowego lub tańszego druku, daj znać!

Zły Wsparcie 2

8. OKOŁOMECZOWO – jesteś masażystą, fizjoterapeutą, ratownikiem medycznym, profesjonalnym fotografem, trzeźwym kierowcą, a może po prostu kibicem, który w jakimś stopniu może poświęcić trochę czasu w weekend? Osoby zajmujące się w klubie na co dzień wieloma sprawami równolegle możesz nieco odciążyć i wesprzeć je w wykonaniu drobnych, ale potrzebnych prac około-meczowych. Każdy tego typu wkład w działanie klubu jest bezcenny. Tak też tworzą się więzi!

>9. REKLAMA – wspieraj nas, promując nasz klub i nasze idee poprzez swoje kanały informacyjne, znajomych, social media, portale społecznościowe, a także tradycyjne media ogólnopolskie i lokalne. Możemy wesprzeć twoje działania, udzielić wywiadu, wysłać materiały informacyjne – czym chata bogata.

10. EUREKA! – przede wszystkim jednak wyjdź z własną inicjatywą i wesprzyj nas w sposób niekonwencjonalny. Wspieramy model otwarty i staramy się mieć otwarte głowy.