Sympatycy

bramkarz AKS ZŁYGdy tylko AKS ZŁY pojawił się na firmamencie sportowej Warszawy, zrobiło się o nim głośno. Klub inny niż wszystkie, demokratyczny, tworzony oddolnie i przez ludzi przecierających nowe szlaki w polskim futbolu. Kibicowanie AKS-owi to nie jednosezonowa moda ani też masowy owczy pęd za klubowym gadżetem, ale przede wszystkim wyraz określonego światopoglądu na futbol i wszystko to z czym się wiąże. To przyciąga sporo nietuzinkowych i wspaniałych postaci.

Muzycy, artyści, publicyści, poeci, lokalni społecznicy, działacze i dziennikarze sportowi. Osoby zainteresowane futbolem głową, sercem lub nogami. Przedstawiciele inteligencji i robotnicy, myśliciele i ultraski, kolorowi hipsterzy i warszawiacy szemrani, osoby z różną przeszłością i przynależnością – wszyscy oni kibicują nam na co dzień lub od święta. Wspierają nas pomysłem, czynem, dobrym słowem lub groszem. Piszą o nas, opowiadają swoim znajomym, motywują do ciekawej futbolowej rewolucji.

Wśród muzyków często na naszym facebookowym profilu wypowiada się Kuba Sadowski, muzyk znany z projektów Tisztelet Sound System, The Bartenders oraz Pablopavo i Ludziki. Za przysłowiową miskę ryżu na barze i zwrot kosztów na benefitowych koncertach grają dla nas Killa Familla, Ciocia Stefa, Klipsy Panda, Blitzed a „złe” aftery wraz ze swoim kolektywem 2000 Dirty Dj’s rozkręca niezawodna Czarna Czarnecka.

Doświadczeniem społecznych aktywistów wspierają nas koleżanki i koledzy z Miasto Jest Nasze. Otuchy słowem pisanym dodają nam dziennikarze Michał Okoński („Tygodnik Powszechny”, Sport.pl), Piotr Żelazny („Rzeczpospolita”, twórca magazynu „Kopalnia”), Piotr Wesołowski („Gazeta Stołeczna”) oraz Fundacja Bęc Zmiana. Nasze patronaty na swoich publikacjach ceni zaś sobie wydawnictwo Magnus. Naszą kampanię Crowdfundingową wsparli aktywnie organizator Maratonu Warszawskiego Marek Tronina, piosenkarz i kompozytor Czesław Mozil, poeta i publicysta Xawery Stańczyk, legenda polskiej muzyki alternatywnej Robert Brylewski i raz jeszcze dziennikarz sportowy Piotr Żelazny.

Z ciekawością obserwuje nas publicysta Matthew Tyrmand, syn wybitnego pisarza Leopolda Tyrmanda, którego spektakularna powieść Zły była dla nas inspiracją. My również mamy nadzieję być nią dla naszych sympatyków.

Lista sympatyków AKS ZŁY rośnie z każdym dniem – tak więc powyższy tekst będzie się często zmieniał i wydłużał – warto więc tu zaglądać regularnie!