Złe Projekty

Złe Projekty

Złe Projekty

AKS Zły to nie tylko piłka nożna, ale też wartości, które wyznajemy i szerzymy wśród naszych fanów. To również szereg akcji, które promują nasz sposób patrzenia na sport i życie.

Otwarte treningi dla dzieciaków

Wraz z nastaniem cieplejszych dni zaczęliśmy krzewić nasze złe słowo w pięknych okolicznościach przyrody nad Wisłą. Wraz z naszym partnerem, klubokawiarnią Hocki-Klocki stworzyliśmy nowy cykl imprez sportowych. Wystartowaliśmy 22 maja 2016 roku i w co drugą niedzielę miesiąca zapraszaliśmy najmłodszych fanów piłki noznej i ich opiekunów do uczestnictwa w zajęciach pod szyldem AKS Zły. Zapewniliśmy sprzęt i licencjonowanego szkoleniowca, który na co dzień zawodowo zajmuje się prowadzeniem treningów dla dzieci i młodzierzy. W ramach tej inicjatywy, 5 czerwca 2016 roku, zorganizowaliśmy Dzień Dziecka. Treningi były bardzo udane i jesteśmy przekonani, że uczestniczyli w nich przyszli zawodnicy AKS Zły.

ZŁY Piwo

Jesteśmy zdania, że przy okazji meczu dobre piwko nie jest złe. A właściwie powinno być złe i to nasze własne. Oczywiście spożywane z umiarem i w dobrym towarzystwie. Jak pomyśleliśmy tak zrobiliśmy. Wraz z browarem Filip Merynos, w lutym 2016 roku, rozpoczęliśmy produkcję benefitowego piwa AIPA. Trunek, w którym mieszały się słody karmelowy, pilzneński, monachijski i pszeniczny przebojem wjechało do warszawskich knajp. Cieszyło się uznaniem, a każda złotówka ze sprzedanej butelki zasiliła klubową kasę i wsparła treningi naszych piłkarek i piłkarzy. Piwo szybko zniknęło z półek, więc rozpoczęliśmy prace nad jego nowym wcieleniem. I tak, w czerwcu 2016 roku, wraz z browarem Faktoria, stworzyliśmy Benefitowe Sunny Wheat. Idealne na lato!

Crowdfunding

Na kilka tygodni przed startem rozgrywek PZPN, w czerwcu 2016 roku ruszyliśmy z kampanią crowdfundingową, która miała na celu zebranie środków na działalność naszych sekcji. Nakręciliśmy spot promujący nasze idee, rozesłaliśmy informację do mediów, a także umieściliśmy nasz przekaz na platformie polakpotrafi.pl. Zbiórka trwa.

Zły Targ

Spotkań integrujących klub i jego sympatyków nigdy za wiele. Wobec tego 21 lutego 2016 roku zorganizowaliśmy Zły Targ. Oprócz czysto przyjacielskiego, spotkanie, miało jeszcze jeden cel – zbieranie środków na nasz klub. Jak sama nazwa wskazuje, na pchli targ, można było przynieść coś na sprzedaż, kupić, bądź też zjeść, czy wypić nasze benefitowe piwo. Z najmroczniejszych otchłani Złych domów wyciągnęliśmy stare książki, płyty, ciuchy i inne gadżety. W kontrze do rzeczy z drugiej ręki ustawiliśmy stoisko z naszym merczem. Zysk z targu przeznaczyliśmy na opłacenie boiska treningowego dla naszych drużyn.

Plan B – latający stolik Złego

W ramach pozyskiwania nowych członków do stowarzyszenia AKS Zły oraz piłkarzy, zorganizowaliśmy szereg spotkań pod szyldem „Zły stolik” po różnych lokalach Warszawy. Nieformalne dyżury, zapoczątkowane 11 lutego 2016 roku w Planie B, propagowały naszą ideę. W luźnej atmosferze, często przy benefitowym AIPA, rozmawialiśmy z sympatykami, werbowaliśmy ich w szeregi AKS i oferowaliśmy koszulki z naszym logo.

Koncerty

Nawiązując do przedwojennych tradycji polskiego sportu i olimpizmu, gdzie sportowa aktywność wspierana była przez artystów, podjęliśmy się organizacji benefitowych koncertów muzycznych. Na przestrzeni kilku miesięcy, w zaprzyjaźnionych klubach, odbyło się kilkanaście imprez muzycznych. Nasi fani mieli okazję wysłuchać zespołów poruszających się w tematyce punk, rock, ska, hardcore i hip-hop. O ile koncertowo przeważały cięższe dźwięki, to aftery były powrotem do czasów naszego dzieciństwa, w których królował pop, romantic disco. Koncerty cieszyły się sporym zainteresowaniem i przynosiły spory dochód, który przeznaczyliśmy na treningi naszych drużyn. Poniżej spis dotychczasowych wydarzeń.
ZŁY Śledź, Znośna Lekkość Bytu, data, zagrali dla nas: Heatseeker, Glory Days, Oreiro, 2000DirtyDj’s
ZŁA Impreza, Chmury, 13.02.2016, zagrali dla nas: Klipsy Panda, Ciocia Stefa, Killa Familla, DJ Condominium.
ZŁY Koncert, Znośna Lekkość Bytu, zagrali dla nas: Blitzed, Sue Ryder, Garage 11.
ZŁY Koncert, Offside, zagrali dla nas: Tiger Skull, Heavy Clouds.

Tombola

Zły Targ cieszył się powodzeniem, więc postanowiliśmy powtórzyć to wydarzenie, ale w nieco innej formie. Gadżety, które wówczas nie znalazły nabywców, przeznaczyliśmy na loterię. Zmobilizowaliśmy swoich znajomych, fanów oraz sponsorów, którzy dorzucili kilka fantów i zorganizowaliśmy Tombolę. 20 marca 2016 roku naszych sympatyków zaprosiliśmy do matecznika Złych ludzi, do klubu Offside, gdzie od późnego popołudnia czekali prowadzący – Krzysztof Górniak z ramienia AKS Zły i Aleksandra. Dzięki nim, a także tłumnie zgromadzonej publiczności Tombola okazała się wielkim sukcesem. Bilet wstępu kosztował 10 złotych, każdy los wygrywał. Nasi sympatycy, którzy zdawali się na szczęśliwą rękę naszych „sierotek”, opuszczali klub z fantami, wśród których były książki, komiksy, ubrania, ceramika i dużo innych, mniej lub bardziej wartościowych gadżetów. Zabawa była przednia, a do naszej kasy wpadły kolejne pieniądze na rozwój naszego klubu.