Stadion ‚Don Pedro Arena’

aks zły 1

‘DON PEDRO ARENA’ na Kawęczyńskiej 44

„A numer Złego czterdzieści jest i cztery”

@@@

NAZWA

Kameralny obiekt, na którym rozgrywamy nasze domowe mecze nosi nieoficjalną nazwę ‘DON PEDRO ARENA’. To na cześć legendarnego patrona, który widniał na pierwszym temporalnym herbie klubu. W książce telefonicznej i na targeo obiekt ten znajdziecie pod nazwą DOSiR Kawęczyńska. Z kolei mieszkańców Szmulek pytajcie po prostu o „najkrótszą drogę do Złego”. Gwarantujemy, że wyniknie z tego jakaś ciekawa konwersacja.

POJEMNOŚĆ

‘Don Pedro Arena’ posiada otwarte trybuny: 502 miejsca siedzące, taras widokowy oraz sporo miejsc stojących. W sumie jest w stanie pomieścić niecałe 1000 Złych kibiców. Tak więc nie przychodźcie na mecze za późno, bo może się zdarzyć, że impreza będzie wyprzedana.

LOKALIZACJA

‘Don Pedro Arena’ leży na warszawskich Szmulkach (Praga Północ). Dokładnie przy Kawęczyńskiej 44. W bezpośrednim sąsiedztwie stadionu znajduje się zajezdnia tramwajowa, 4-piętrowy pustostan, szkoła oraz Bazylika – ciekawa mieszanka, która dobrze współgra z pulsem naszego klubu. Kawęczyńska to fajna ulica. Jest przedłużeniem ulicy Ząbkowskiej a same Szmulki (Szmulowszczyzna) mają na mieście magiczną reputację i nieprzemijającą sławę. Pragniemy godnie podtrzymywać tę tradycję.

DOJAZD

Tramwajami 13 i 7 dojedziesz  pod sam stadion. W bezpośredniej okolicy obiektu znajduje się też sporo darmowych miejsc parkingowych. My jednak polecamy przedmeczowe, romantyczne spacery przez magiczne Szmulki. Przejście od Bazaru Różyckiego na stadion zajmuje 10-15 minut i jest naprawdę sympatycznym spacerkiem. Mijacie wiele starych praskich kamienic, kilka barów, knajpek i kawiarenek a także byłą Fabrykę Wódek Koneser, od której do stadionu jest już góra 8 minut piechotą. Zapewniamy, że to sąsiedztwo nie determinuje aury na naszych trybunach.

BOISKO

Boisko ma słuszne wymiary:  96m x 62m oraz sztuczną murawę. Trybuna jest oddalona od boiska o 2 metry co sprawia, że kibicując czujesz się jakbyś stał z piłkarzami na murawie. Murawa jest oczywiście koloru zielonego i sprzyja lepszym. Czyli naszym. W przerwach meczów nasze dzieciaki mogą po niej do woli pohasać, poczuć jak to jest dryblować na takim obiekcie. To, że ciężko je potem ściągnąć z murawy przed startem drugiej połowy, to już inna historia…

ENERGIA

Energia jaką emanują nasi piłkarze i piłkarki to jedno. ‘Don Pedro Arena’ dysponuje oświetleniem spełniającym wymogi PZPN, FIFA i może nawet UNESCO ale przede wszystkim spełnia ono nasze oczekiwania o klimatycznym obiekcie futbolowym. Możemy więc rozgrywać wieczorne spotkania w magicznej atmosferze sztucznego oświetlenia. Oczywiście staramy się go nie nadużywać (to jednak w cholerę prądu na raz) dlatego wciskamy i wyciągamy wtyczkę z gniazdka dosyć punktualnie przed i po meczu.

ZAPLECZE

Obiekt posiada szatnie oraz wszelkie niezbędne do prowadzenia meczów i treningów sprzęty. Obsługa obiektu jest przesympatyczna i pozdrawiamy ją tu serdecznie!

@@@

Zapraszamy więc wszystkich na mecze pod Zły adres na Kawęczyńskiej. Nasz numer czterdzieści jest i cztery. Przybywajcie pokibicować, spędzić wspólnie czas, spotkać i poznać ciekawych ludzi, wnieść swoją osobowość i temperament na nasze trybuny. Zabierajcie na mecze dzieci i rodziców. Nie będzie piknikowo, ale będzie przyjacielsko. Czujcie się swobodnie – respektujcie naszych gości, respektujcie się nawzajem!