Kadra trenerska

Antonio Shehaadi

 

 

ANTONIO SHEHADEE – trener drużyny męskiej

Antonio urodził się i dorastał w Izraelu w rodzinie o silnych piłkarskich tradycjach. Do Polski przybył we wrześniu 2008 roku aby podjąć studia o kierunku ‚Stosunki międzynarodowe’. Wcześniej, w Izraelu rozpoczął swoją karierę piłkarską w prowadzonej przez jego rodziców (również przez matkę!) szkółce Tarshiha Football School  a następnie w latach 1999-2003 reprezentował barwy klubu Hapoel Tarshihaw grając na pozycji obrońcy i będąc zarazem kapitanem drużyny.

W wieku 16 lat, kiedy wchodził w swoje najlepsze lata piłkarskie i ocierał się już o młodzieżową reprezentację Izraela, Antonio zachorował na leukemie/białaczkę. Po dwóch latach nie łatwej walki o zdrowie, którą ostatecznie wygrywa w spektakularnym stylu, wraca na boiska piłkarskie. Reprezentuje ponownie Hapoel Tarshiha (2005-2007). Osłabiony organizm nie jest jednak w stanie odzyskać wcześniejszej wydolności. Zachęcony przez ojca Antonio decyduje się na karierę trenerską. Bierze udział w dwóch intensywnych kursach szkoleniowych. Pracuje kolejno z dziećmi w wieku 5-8 lat oraz z 14-15-letnią młodzieżą. W międzyczasie zdobywa licencje trenerską UEFA.

Po przybyciu do Polski w 2008 roku Antonio najpierw koncentruje się na studiach ale równocześnie grywa w piłkę w warszawskich drużynach amatorskich. W roku 2014 zostaje trenerem stołecznego klubu o przedwojennych tradycjach: Makabi Warszawa.

Jesienią 2015 dostaje propozycję od powstającego właśnie nowego demokratycznego klubu piłkarskiego w Warszawie: AKS ZŁY. Ma przejąć pierwszą drużynę męską. Antonio podejmuje wyzwanie i od stycznia 2016 bierze udział w formowaniu drużyny. Wiosną 2016 kadra jest skompletowana i Antonio przygotowuje ją do pierwszych historycznych rozgrywek w rozgrywkach PZPN na poziomie B-klasy. Antonio poza swoimi obowiązkami trenerskimi od początku bierze także aktywny udział w codziennym życiu klubu.

Szkółka piłkarska w miejscowości Tarshiha, prowadzona przez rodziców Antonio, wciąż działa prowadząc 5 drużyn młodzieżowych oraz reprezentujących klub w rozgrywkach ligowych w Izraelu oraz jedną drużynę dziecięcą.