Porażka w Łochowie, zwycięstwo na Targówku

Niedziela, 28 maja obfitowała w skrajne emocje. Najpierw porażki doznały Złe Dziewczyny, potem bardzo ważne zwycięstwo odniosła ekipa Złych Chłopaków.

Drużyna żeńska, w okrojonym składzie, pojechała do Łochowa, aby tam zmierzyć się z zespołem ŁKS Łochów. Mecz od początku nie układał się po myśli naszych zawodniczek. Widoczny był brak kilku kluczowych piłkarek. Zabrakło również szczęścia przy rozstrzyganiu spornych sytuacji na boisku. Choć poziom meczu był wyrównany, a podopieczne Danuty Wojciechowskiej walczyły dzielnie do ostatniej minuty, Złe Dziewczyny przegrały w Łochowie 1-2. Bramkę dla Złej drużyny zdobyła z główki Sylwia Dzida.

Zespół męski AKS Zły udał się natomiast do rywala zza miedzy. Na stadionie przy ul. Kołowej Złe Chłopaki rozegrali derbowe spotkanie z GKP Targówek. Ku uciesze licznie zgromadzonych Złych Kibiców, pierwszy gol dla AKS-u padł już po pierwszej akcji. Dobre podanie debiutującego w czarno-białych barwach Macieja Anglarta wykorzystał Saheed Adeshina, który pomimo szarży obrońców zdołał umieścić piłkę w siatce.

Kilka minut później okazję do wyrównania mieli goście. Po faulu w polu karnym Złego, sędzia bez wahania wskazał na wapno. Na szczęście zawodnik GKP trafił w poprzeczkę. Potem atakowali już tylko Źli, jednak do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron, walka na boisku stała się jeszcze bardziej zacięta. Ataki AKS-u nie ustawały, lecz piłka nie potrafiła znaleźć drogi do bramki. Dopiero w ostatnim kwadransie gry, po świetnym dośrodkowaniu Bartka Łukasiaka, piłkę do siatki wpakował Patryk Banecki. Pomimo dwubramkowego prowadzenia nasi piłkarze za wszelką cenę chcieli podwyższyć wynik. Podczas jednego z ataków, w polu karnym sfaulowany został Patryk Banecki. Sędzia podyktował jedenastkę, do wykonania której podszedł Bartek Łukasiak. Bartek dopełnił formalności i celnym strzałem ustalił wynik derbów na 3:0.

W najbliższy weekend czekają nas kolejne zmagania Złych drużyn. W sobotę, 2 czerwca, o godzinie 17:00 Złe Chłopaki zagrają na Don Pedro Arenie z zespołem Coco Jambo Warszawa. Natomiast Złe Dziewczyny w niedzielę, 3 czerwca udadzą się w kolejną daleką podroż, tym razem do Ostrówka. Tam zmierzą się z miejscowym LKS-em.