„Życie i Futbol w ZŁYM Towarzystwie” – specjalny pokaz filmu „BARAŻ” w kinie PRAHA – Wtorek 28.11 godz.19:00

—————————————————————————————————————————

„Życie i Futbol w ZŁYM Towarzystwie” – specjalny pokaz filmu „BARAŻ” Tomasza Gąssowskiego, organizowany przez pierwszy demokratyczny klub piłkarski w kraju AKS ZŁY oraz kino PRAHA.

Zapraszamy na specjalny pokaz filmu fabularnego w reżyserii Tomasza Gąssowskiego „Baraż”. Film wygrał m.in. Warszawski Festiwal Filmowy i kandyduje do oskarowej shortlisty w kategorii krótkich filmów fabularnych. Amerykańska Akademia Filmowa podejmie decyzję w tej kwestii we wtorek 28.11. Dokładnie tego samego dnia o godz. 19:00 zapraszamy do warszawskiego kina PRAHA na specjalny pokaz filmu, jednego z pierwszych dla szerokiej publiczności. Pokaz organizują, uwaga, kibico-prezesi klubu AKS ZŁY. Reżyser jest wielkim sympatykiem klubu, na planie filmowym pojawia się pierwszy bramkarz męskiej drużyny AKS, scenariusz dotyka wartości bliskich tym, które reprezentuje klub ze Szmulek, a kino PRAHA jest kinem najbliżej położonym stadionu Złego AKS-u, znanej i lubianej Don Pedro Areny.  https://www.facebook.com/events/903598096473244/

Bezpośrednio po projekcji (film trwa 32 minuty) odbędzie się spotkanie z reżyserem oraz reprezentantami klubu.

„BARAŻ”
Poruszający film opowiadający o wartościach i ludzkich postawach, jakie rodzą się na peryferiach wielkiej piłki nożnej. Jedną z nich jest gra fair na boisku, ale też w międzyludzkich relacjach. To pełna humoru i miłości opowieść o złożonej relacji ojca i syna z okręgową piłką nożną w tle. Debiutancki film Tomasza Gąssowskiego, wielokrotnie nagradzanego za muzykę do filmów Andrzeja Jakimowskiego, m.in.: „Zmruż oczy”, „Sztuczki”, „Imagine” oraz „Pewnego razu w listopadzie”. „BARAŻ” zdobył wiele nagród, m.in. na prestiżowym Festival Européen du Film Court de Brest we Francji, 32. Warszawskim Festiwalu Filmowym za najlepszy film fabularny krótkometrażowy, a także na festiwalach: Lubuskie Lato Filmowe, Prowincjonalia, Transatlantyk, Dwa Brzegi, Offeliada oraz Nowe Kino Nowy Sącz.

AKS ZŁY
Alternatywny Klub Sportowy ZŁY to klub w 100% zarządzany przez kibiców. ZŁY odrzuca wszelkie zło, które przeżera piłkę nożną: pd absolutnej komercjalizacji przez przemoc po wszelkie postawy dyskryminacyjne. ZŁY oddaje futbol w ręce dobrych ludzi, którzy są jednocześnie kibicami i właścicielami klubu. ZŁY to otwarta, dynamiczna społeczność. ZŁY to nowa kultura futbolowa. ZŁY wrócił do miasta.

***

Tomasz Gąssowski został nominowany do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii Najlepsza Reżyseria i Scenariusz. W kategorii Najlepszy Aktor nominacje otrzymali Jacek Borusiński i Oliwier Kozłowski, którzy zostali również nagrodzeni na International Short Film Festival Open Place 2017 na Łotwie.

 ***

Film „Baraż”
Czas trwania: 31 min
Gatunek: Krótkometrażowy
Produkcja: Polska
Reżyser: Tomasz Gąssowski
Obsada: Jacek Borusiński i Oliwier Kozłowski
Język: polski

SPECJALNY POKAZ
28 listopada (wtorek), godz. 19
KINO PRAHA, ul. Jagiellońska 26 03-719 Warszawa
Cena biletu: 7 zł

REZERWACJE
Kasa Kina Praha / tel.: (22) 343 03 10